mboost-dp1

unknown

Topnordic har købt Cablux

- Via Topnordic - , redigeret af Pernicious

Danske Topnordic har nu i en pressemeddelelse offentliggjort et køb af kabelfirmaet Cablux. Firmaet har beskæftiget sig med optisk kommunikation i mere end 20 år og har 35 ansatte. Martin Trolle, økonomidirektør hos Topnordic, udtaler:

Kablingsafdelingen ligger i naturlig forlængelse af vores øvrige integrationsforretning, fordi vi i kablingsforretningen blandt andet dimensionerer og opbygger serverrum inklusive indretning, hardware, strømforsyninger og køling. Desuden er kablingsdivisionen ofte indgangsvinkel for implementering af totale netværksløsninger i forlængelse af vores Ciscoforretning.





Gå til bund
Gravatar #1 - XorpiZ
3. jul. 2007 12:20
Topnordic er sgu et fint firma. Lige så snart deres pakker ankommer på arbejdet, så ved vi, at det er ved at være fyraften.

Al magt til Topnordic!
Gravatar #2 - kimsen1967
4. jul. 2007 06:47
Det er vognmanden der leverer skyld ikke Topnordic´s skyld.
Gravatar #3 - fuzzynoise
4. jul. 2007 08:56
#2

Er du da fra "Buttom"Nordic.....?

De giver ok service...den er der ikke, eller de forsøger.
Når man så har bestilt en varer kommer den 15.50-16.10 hver dag...det holder ikke og jo, jeg har kendt til TopNordic fra de startede. Deres udbringning bliver ringere og ringere.
Gravatar #4 - tgr
4. jul. 2007 12:55
#3 Ja, det har ikke rigtigt hjulpet at de vandt udbudet til staten - både pris og levering er til grin.
Gå til top

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret Bruger Login