mboost-dp1

Flickr - tico24
- Forside
- ⟨
- Forum
- ⟨
- Nyheder
1 skrev:Hvis sagerne er lukkede, og selskabet dømt, ser jeg ikke gund til ikke at offentliggøre det
For de enkelte sager er jeg egentlig også mest ligeglad, men jeg ville da gerne se en statistik.
Hvis et firma gang på gang først reagerer efter en "dom", så synes jeg da det er noget skidt. En statistik for antal berettigede klager pr. kunde ville da være meget interessant.
En statistik for antal klager inkl. dem hvor kunden ikke får ret, kunne også være interessant på et eller andet plan. For mange klager, hvor kunden ikke har ret, tyder vel enten på dårlig kommunikation, eller at kunden bare er pissed og klager uanset om firmaet nu også er gået helt over stregen.
Antal klager pr. kunde, uanset udfald, er vel en brugbar metrik for generel kundetilfredshed, eller hvad?
Opret dig som bruger i dag
Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.
Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.