mboost-dp1

SXC - flaivoloka
- Forside
- ⟨
- Forum
- ⟨
- Nyheder
Så har Israel igen prøvet at få lagt det Iransk atom Program ned.
Ja, eller det så mit skud fra hoften. Jeg kan ikke se andre der ser et potentiale i, at få ramt på Iranerne på hvad tænkelig måde man nu kan. De har nok fået hjælp fra Amerikanerne, som vi så med Stux ormen
inb4 nuclear war in the middle east.
Ja, eller det så mit skud fra hoften. Jeg kan ikke se andre der ser et potentiale i, at få ramt på Iranerne på hvad tænkelig måde man nu kan. De har nok fået hjælp fra Amerikanerne, som vi så med Stux ormen
inb4 nuclear war in the middle east.
Med de sneaky ormeangreb der har foregået i deres atomanlæg de sidste par år, hvorfor skulle de så lave en orm der ligefrem gør opmærksom på sig selv ved at trykke den af AC/DC-style for fuld hørm? - Det kan da ikke være USA/Israels cyberwarfare der er på spil, det vil skuda være for dumt.. Måske Israelske hackere, men statssponsoreret AC/DC-orm... dont think so.
Er der nogen der kan sige mig hvad det smarte er ved at have ens atomkraftværk på internettet? Troede den slags ville være yderst dumt, da det jo netop giver KÆMPE chance for angreb. Havde regnet med at et sådant system ville køre uden internet og med meget strikse regler angående meider eller helt fravælge disse. Det må da sige sig selv at når et netværk er på nettet er der potentiale for at blive angrebet. Især når ens tubiner etc. er tilsluttet samme netværk., troede man havde styr på den slags, ISÆR i et land som iran som i forvejen er ret upopulære i udlandet pga. deres atom program.
Opret dig som bruger i dag
Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.
Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.