mboost-dp1

newz.dk
- Forside
- ⟨
- Forum
- ⟨
- Nyheder
Det sjove er, at Chrome brugerne har væsentligt større tendens til at forkaste de svære opgaver. Er de dovne og kun gider løse dem hurtigt kan løse? - Måske FF brugere have mere mod på at løse enhver opgave? Det kan desuden også forklare en del af tidsforskellen?
Det interessant er også, at i de sværeste opgaver er der stort set ikke nogen tidsforskel. Så synes konklusionen er lidt grebet ud af luften.
Det interessant er også, at i de sværeste opgaver er der stort set ikke nogen tidsforskel. Så synes konklusionen er lidt grebet ud af luften.
Jeg ser en ting ved Chrome der bare er en dealbreaker for mig - Når jeg downloader en fil, billede eller andet. Så kommer der en grim bjælke forneden med filens navn i. Den kan jeg naturligvis fjerne. Men jeg vil gerne slippe helt for at den dukker op. Det kan nemt sættes i FF hvor det er et seperat vindue downloads dukker op i. Men der er ganske enkelt alt for få indstillingsmuligheder i Chrome til at den er brugbar for mig.
tormok (7) skrev:chrome://flags/
"New Downloads UI" = enable.
These experimental features may change, break, or disappear at any time. We make absolutely no guarantees about what may happen if you turn one of these experiments on, and your browser may even spontaneously combust
henmyg (9) skrev:Jeg tror mere den kan bruges til at sige: "Den type folk der bruger Chrome, er den type folk der er hurtigere til at klare disse tests".
Jeg tror ikke undersøgelsen kan bruges til en sk... Der er bare en person, der har haft for meget tid tilovers.
apkat (4) skrev:Spuriøs sammenhæng
Et par små-underholdende eksempler:
Antal pirater og global warming
Og her menes den oprindelige betydning, ikke folk som kan lige musik og film.
Is-spisning og drukneulykker
Opret dig som bruger i dag
Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.
Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.