mboost-dp1

unknown

Billigere Dual Athlon

- Via Ace's Hardware -

VIA kommer efter sommerferie med deres Dual Athlon chipset, og derved skulle priserne falde betydeligt.

ACE beretter også at flere fabrikanter er klar med 760MP boards til under $300 USD.





Gå til bund
Gravatar #1 - sKIDROw
29. maj 2001 14:54
Tjahh...Vil aligevel gerne se den PSU der skal til for at trække to athloner... Skal vist have sådan en fyr på sin egen gruppe ude i elskabet.. LOL
Gravatar #2 - Ordneren
29. maj 2001 17:25
LOLHvad er LOL andet end en undskyldning for at grine af sine egne jokes? :P
Gravatar #3 - DiabloRex
29. maj 2001 17:51
weebestiller lige en plads nede hos elforsyningen så er den psu hjemme :)
Gravatar #4 - Fafler (RDX)
29. maj 2001 18:49
...Citat af mine venner, da han hørte det: "Så bliver den vel /dobbelt/ så ustabil?". Brok bedes sendt til /dev/null
Gravatar #5 - Thrawn
29. maj 2001 19:26
Strøm...Ender sgu med at el-værket ringer og brokker sig for vildt, hver gang man starter sin maskine....
Gravatar #6 - C_H_I_P
29. maj 2001 23:14
øhhhh ??Bruger Palomino Coren ikke meget mindre strøm ? Eller er det bare mig ? :-)
Gravatar #7 - C_H_I_P
29. maj 2001 23:19
Og med hensyn til de billige boards ...Mon de også bliver lige så "sindsyge" som Tyans board med onboard alting ? Nok lidt usandsynligt til den pris. :-)
Gravatar #8 - flywheel
30. maj 2001 15:55
Re: øhhhh ??Jo....derudover er der bedre varmefordeling...
Gå til top

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret Bruger Login