mboost-dp1

unknown
- Forside
- ⟨
- Forum
- ⟨
- Nyheder
Er Telmore (læs: TDC) utilfreds med de vilkår som de bliver budt af markedslederen i landet. Det er da meget interessant ;o)
Inkluderer de vilkår at kundernes SMS'er kommer frem inden for den uge hvori de har sendt dem i? Eller er det kun i Danmark det sker med Telmore?
Telmore er stadigvæk ejet af TDC, og siden de her for få år siden blev opkøbt at TDC har vi altså ikke set den revolutionære fremgang i forhold til hvad Telmore ellers formåede før i tiden. Det eneste jeg har hørt til er billigere SMS (-1 øre) og lidt billigere taletid. Jeg så gerne at inden de begyndte deres klagesang i Norge, at de måske så på markedet herhjemme hvor de også har en hel del kunder de kan erobre fra Telia især med lidt nytænkning.
Mener da bestemt at TDC har klynket en del over de forhold de bliver budt af den største operatør i både Sverige (Telia) og Norge (Telenor) ..
Sjovt at de ting de klynker over at blive udsat for er nogle af de samme ting som de små herhjemme klynker over at TDC udsætter dem for i Danmark..
Tja...Man kan vel næppe have ondt af at TDC får lidt igen af "egen medicin"...
XxX
Sjovt at de ting de klynker over at blive udsat for er nogle af de samme ting som de små herhjemme klynker over at TDC udsætter dem for i Danmark..
Tja...Man kan vel næppe have ondt af at TDC får lidt igen af "egen medicin"...
XxX
Opret dig som bruger i dag
Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.
Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.