mboost-dp1

unknown

Serious Sam Multiplayer Test

- Via ABC news -

Nu er den længe ventede multiplayertest til det sejeste spil siden sten, saks, papir endelig frigivet efter lang tids venten af trofaste fans.

I andre nyheder kan det nævnes, at personalet hos Gamespy.com og fileplanet.com er blevet lynchet af en stor skarre af vrede fans, der gik amok over de to sites forsinkelse af spillet. Den lokale statsadvokat har sagt, at der ikke vil blive rejst sigtelser i sagen.





Gå til bund
Gravatar #1 - keldo
18. dec. 2000 17:00
hvor kom det fra...det er sgu næsten ren nostalgi. Det er som at spille DOOM, blot med bedre grafik....det holder ( ihvertfald i en kort tid?! ). Trofaste fans skriver I? Har det været ude før, er det et remake eller hvad sker der?
Gravatar #2 - Hektor
19. dec. 2000 07:40
Den første Public Test kom i aprilså vidt jeg husker ... Jeg prøvede første gang testen i september tror jeg, og har været hooked lige siden :-) De "trofaste fans" jeg nævnte var de ca 25 - 30 personer (ud over mig selv), som sad og sumpede sammen med Croteam på en IRC-server om natten den 15/16. Jeg tror aldrig der har været et spil, der ser så godt ud, og som kan håndtere det sindsyge antal monstre på een gang. Oplevede i coop, at der spawnede omkring 50 monstre på een gang foran mig, hvilket nær havde resulteret i at jeg ikke havde rene underbukser. AAAAAAALT for morsomt spil!
Gå til top

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret Bruger Login