mboost-dp1

newz.dk

Nyhedskonkurrence: Vind lækre præmier

- Via newz.dk -

Så er det tid for årets første nyhedskonkurrence, denne gang med Komplett.dk som hovedsponsor. Konkurrencen er startet når du læser dette og slutter søndag den 17. februar 2013, og vi håber på endnu en spændende og varierende nyhedsstrøm.

1. præmien er en lækker laptop fra Acer (V3-571G), 2. præmien en lækker Nokia Lumia 710 med Windows Phone og 3. præmien er spillet XCOM: Enemy unknown med tilhørende merchandise pakke.

Alt, du skal gøre for at være med i konkurrencen, er at skrive nyheder til os. Hver godkendt nyhed giver derefter ét lod i konkurrencen – iht. følgende regler.

Dine lodder i konkurrencen kan du optjene ved at indsende nyheder til enten newz.dk, Railgun.dk. MacNation.dk eller RAID1.dk.

Dvs.; flere nyheder = flere lodder = større gevinstchance.

Du kan løbende følge “stillingen” over lodderne inde på konkurrencesiden hvor du også finder flere detaljer om præmierne.

Held og lykke til alle!





Gå til bund
Gravatar #1 - NerdDeveloper
15. jan. 2013 11:07
SlettetBruger og Thimon - sæt igang.....
Gravatar #2 - Bundy
15. jan. 2013 11:24
I kan bitche i kan skrige, i kan slå den stakkels pige.. Det er rart med så mange nyheder på news.

Yay, nyhedskonkurrence!
Gravatar #3 - syska
15. jan. 2013 11:27
Bundy (2) skrev:
I kan bitche i kan skrige, i kan slå den stakkels pige.. Det er rart med så mange nyheder på news.

Yay, nyhedskonkurrence!


Ja, for det falder kvaliteten jo ikke af. Den bliver højere.

Go
Gravatar #4 - Daniel-Dane
15. jan. 2013 11:29
1366 x 768. Jesus Christian.
Gravatar #5 - thimon
15. jan. 2013 11:30
juhu... eller sådan noget
Gravatar #6 - Montago.NET
15. jan. 2013 11:36
#4

synes også lokkemaden er skrumpet lidt - at gå fra en Lenovo Thinkpad Edge E530 til en Acer er dælme et stort skridt nedaf

...men det fint nok hvis det virker.
Gravatar #7 - anders.cold
15. jan. 2013 11:41
Lækker. Acer. Somehow this sentence went completely off the rails.
Gravatar #8 - Chucara
15. jan. 2013 11:43
Hvis man vinder 1. præmien, kan man så vælge 3. præmien istedet? ;)
Gravatar #9 - vooze
15. jan. 2013 11:47
ACER???

Jeg er nu også en af dem der godt kan lide når der er mange nyheder.
Ja.. kvaliteten falder sikkert en lille smule, men er det er tilladt at læse overskrifter og se om det er noget man finder interresant? evt. læse videre ved kilden?

Personligt hepper jeg på Thimon denne gang. Må være hans tur til 1. præmien igen ;) (selvom det er en Acer... :/ - men så må han jo smide den på DBA)
Gravatar #10 - PHP-Ekspert Thoroughbreed
15. jan. 2013 12:00
#9

Må jeg slet ikke vinde da? o_O
Gravatar #11 - Magten
15. jan. 2013 12:01
Thoroughbreed (10) skrev:
#9

Må jeg slet ikke vinde da? o_O
Nej.
Gravatar #12 - Hånter
15. jan. 2013 12:10
Chucara (8) skrev:
Hvis man vinder 1. præmien, kan man så vælge 3. præmien istedet? ;)


Tja, jeg ville nu hellere vinde 2. præmien. Johnny, er det tilladt at vælge en anden præmie i stedet for 1. præmien?
Gravatar #13 - jewwe
15. jan. 2013 12:24
Man skal fandme lede længe efter en mere kedelig, tyk og retarderet designet bærbar end en E530. Ville da langt hellere have den Acer.

Til dem der ikke kan finde ud af at sige "Acer" og "lækker" i samme sætning, så kig på Acer S10 :)

Held og lykke, til dem der deltager :)
Gravatar #14 - Blaze
15. jan. 2013 12:24
#7

:-D

Ja sad også og funderede over hvordan ordene Lækker og Acer endte i samme sætning..

Og når man samtidigt ejer en Lumia 920 og har gennemført Enemy unknown 3 gange, så falder ønske værdien i at vinde konkurrencen temmelig markant.. ;-)
Gravatar #15 - Skak2000
15. jan. 2013 12:29
Vi trænger til at få en nyheds storm igen. Der har været lidt vindstille med nyheder her på Newz i de sidste par dage.

Gravatar #16 - XorpiZ
15. jan. 2013 12:47
jewwe (13) skrev:
Til dem der ikke kan finde ud af at sige "Acer" og "lækker" i samme sætning, så kig på Acer S10 :)


http://pdadb.net/imageview.php?file=acer_s10.jpg

:E?
Gravatar #17 - mikethk
15. jan. 2013 13:35
Skriver lang nyhed, kopiere nyhed, kopiere et link, indsætter link, side crasher, ingen nyhed.
Gravatar #18 - Nagelfar^^
15. jan. 2013 13:36
Eftersom dette her er den eneste nyhed i dag, og der er hvad? en 3-4 nyheder i gennemsnit per dag, hilser jeg også nyhedskonkurrencen velkommen. selvom det lidt virker som en billig måde at få nogle til at skrive på. lazy much?
Gravatar #19 - sg17a
15. jan. 2013 14:39
NerdDeveloper (1) skrev:
SlettetBruger og Thimon - sæt igang.....


Ja, SlettetBruger, han får os opdateret med seneste astronomiske nyheder. :)

Er det en god computer. Jeg har planer om at ligge et enkelt lod ind. !
Gravatar #20 - Skak2000
15. jan. 2013 14:39
Skak2000 (15) skrev:
Vi trænger til at få en nyheds storm igen. Der har været lidt vindstille med nyheder her på Newz i de sidste par dage.

Økonomisk synsvinkel:
7000 / 34 dage = 205.90 kr. pr. dag.
Minimum 15 nyheder om dagen giver en stykpris på 13,73 kr. pr. nyhed.
Gravatar #21 - Slettet Bruger [904276292]
15. jan. 2013 16:21
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARG. HULK... HULK...
Gravatar #22 - Laziter
15. jan. 2013 19:16
Blaze (14) skrev:
Ja sad også og funderede over hvordan ordene Lækker og Acer endte i samme sætning..


Acer er efterhånden kommet godt med.
Jeg gav min datter en Acer i julegave forrige år og den har endnu ikke haft den mindste antydning af at ville skabe problemer.
Kender også andre der har købt Acer bærbare indenfor de sidste par år, stort set alle er stadig glade for dem. En har dog været uheldig, men fik den ombyttet uden problemer og den han har nu virker fint.
Gravatar #23 - 1000tusind
16. jan. 2013 08:01
Laziter (22) skrev:

Jeg gav min datter en Acer i julegave forrige år og den har endnu ikke haft den mindste antydning af at ville skabe problemer.


Min erfaring med acer er at den venter pænt til garantiperioden på 2 år er udløbet..

Det er altid vanskeligt at vide præcist hvad der gik galt efter 2 år, men garantiperioden lader til at være en meget god tidsangivelse for hvor lang tid en acer kan holde, uanset om det er slidtage, forældelse eller "planned obsolescence".

Laziter (22) skrev:
En har dog været uheldig, men fik den ombyttet uden problemer og den han har nu virker fint.


Det hænder faktisk hos nogle firmaer at byttemodellen er bedre end den originale. For at undgå at kunden bliver rigtig sur ved anden ombytning, så fixer de alle børnesygdommene på forhånd på byttemodellerne.
Gravatar #24 - contradel
18. jan. 2013 21:05
Hvad med.

Jo bedre nyheder = jo flere lodder = jo større chance for at vinde? :-)
Gå til top

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret Bruger Login