mboost-dp1

Mozilla

Mozillas VR-browser er ude nu: Firefox reality

- , indsendt af modgaard

Mozilla har lavet en VR-version af deres velkendte Firefox-browser.

Mozilla har udgivet en officiel VR-version af deres Firefox-browser til Vive, Oculus og Google Daydream med navnet Firefox Reality.

Mozilla har designet browseren med virtual reality in mente fra start af. Med VR-browseren kan man således både opleve 2D-delene og VR-delene af internettet.

Derudover er der funktioner som indbygget stemmesøgning, der gør det nemmere at navigere i browseren.

Dette er selvfølgelig kun version 1.0, hvor Mozilla har planer om at arbejde videre med browseren og tilføje ting som bogmærker, understøttelse af 360-videoer og brugere.

Firefox Reality kan hentes nu til Oculus, Google Daydream og i Viveport ved at søge på ‘Firefox Reality’.





Gå til bund
Gravatar #1 - CBM
20. sep. 2018 03:52
Firefox reality find porn and please log my habits
Gravatar #2 - nikolaiownz
20. sep. 2018 05:18
Behold.. The internet - Bender
Gravatar #3 - CBM
20. sep. 2018 06:56
Hehe... Et af mine favorit afsnit
Gravatar #4 - Slettet Bruger [2810196684]
20. sep. 2018 08:11
nikolaiownz (2) skrev:
Behold.. The internet - Bender

CBM (3) skrev:
Hehe... Et af mine favorit afsnit


Wow it's fuil of ads, who would have known - Fry
Gravatar #5 - kblood
22. sep. 2018 09:54
Nice :) Ved ikke hvor nyttigt det er når man har en Rift, der er det ret nemt at bruge en hvilken om helst browser... men det skal da prøves.
Gå til top

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret Bruger Login