Annonce

Nyt fra microsoft

Indsend nyhed

Del dine opdagelser!

Afstemning

Hvornår har du sidst været til LAN?

  • 56%Det er er mere end et år siden
  • 12%Har aldrig været til et LAN
  • 10%Inden for det seneste år
  • 6%Inden for de seneste 3-4 måneder
  • 6%Inden for de seneste 2-4 uger
  • 5%Inden for den seneste uge
  • 5%Inden for de seneste 5-8 uger

DragonFly ude i version 2.10

2. maj 2011 08:10Det er næsten tre år siden, version 2.0 af operativsystemet Dragonfly udkom, og nu er den næste større opdatering klar, version 2.1.

Det er blevet til en lang række forbedringer, opdateringer, fejlrettelser og nyheder, hvor en af de største forbedringer er understøttelse af en lang række nyt hardware.

På processorsiden er der kommet bedre understøttelse af flere kerner, ligesom filsystemet Hammer, der blev introduceret i version 2.0, er blevet opdateret, så det nu understøtter deduplikering af hele volumer.

Generelt er der sket en lang række optimeringer, herunder store ydelsesforbedringer på flere områder.

En liste over alle nyheder og forbedringer kan findes ved at følge linket til kilden, hvor du også finder et link til at kunne hente operativsystemet.

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret bruger