Annonce

Nyt fra microsoft

Indsend nyhed

Del dine opdagelser!

Afstemning

Hvornår har du sidst været til LAN?

  • 56%Det er er mere end et år siden
  • 12%Har aldrig været til et LAN
  • 10%Inden for det seneste år
  • 6%Inden for de seneste 2-4 uger
  • 6%Inden for de seneste 3-4 måneder
  • 6%Inden for den seneste uge
  • 5%Inden for de seneste 5-8 uger

Apple og Universal forhandler stadig

4. jul. 2007 14:14Vi kunne tidligere skrive om, at Universal Music Group ikke ønskede, at forlænge deres årlige kontrakt med Apple. Dette viser sig dog ikke at være helt sandfærdigt endnu.

En talsmand fra Apple forklarer, at de stadig er igang med forhandlingerne og at deres musik stadig er at finde på iTunes.

Det bliver dog sagt at Universal forsøger at få indgået en aftale, så de hurtigere kan trække deres sange ud af iTunes, hvis de to parter ikke kan enes om hvad sangene skal koste.

#1: El_Coyote

5. jul. 2007 09:29

Tja hvad kan man sige... udover "OK!"
jeg syns det er lidt af en "nå" nyhed :)

fnord!

#2: BurningShadow

5. jul. 2007 09:34

#1

Både Apple og UMG har en størrelse, så et "nå" vist ikke er helt tilstrækkeligt. Det er faktisk lidt vigtigt om en af de største musik udgivere er at finde på en af de største online musik butikker.

Pyro Operating System: http://pyro-os.org

#3: El_Coyote

5. jul. 2007 11:04

det er jo bare en forlængelse af den tidligere nyhed, hvor de siger at "de endnu ikke er kommet til den løsning, men det bliver nok sådan alligevel"

det er det jeg mener med en "nå" nyhed :)

fnord!

Opret dig som bruger i dag

Det er gratis, og du binder dig ikke til noget.

Når du er oprettet som bruger, får du adgang til en lang række af sidens andre muligheder, såsom at udforme siden efter eget ønske og deltage i diskussionerne.

Opret bruger